Septyni būdai, kaip padaryti savo butą šiltesnį

Kai po darbo dienos grįžtate namo, norite pasinerti į jaukumo atmosferą, kuri neįsivaizduojama be šilumos. Tuo tarpu nemaža dalis šalies gyventojų gyvena butuose, kurie dažnai negali pasigirti optimalia oro temperatūra, užtikrinančia gerą sveikatą. Kad gyventi būtų patogiau, siūlome jums septynis būdus, kaip padaryti savo butą šiltesnį.

1 būdas: pašalinkite tarpus

Spragas, pro kurias iš jūsų buto išeina šiluma, galite rasti užsisakę termovizinį tyrimą. Neatlikus tokio tyrimo, kad rastumėte tarpus, turėsite “stebėti” visas plokščių sandūras, kruopščiai užsandarindami visus pakeliui pasitaikiusius tarpus.

2 būdas. Apšildykite langus

Jei bute yra seni mediniai rėmai, patartina juos pakeisti sandariais plastikiniais langais. Nesant tokios galimybės, langai klijuojami izoliacija ir specialia juosta.

3 metodas. Įrenkite dvigubas duris

Per nesandarius langus ir duris iš buto gali ištekėti iki 40 proc. brangios šilumos. Jei yra finansinių galimybių, duris reikėtų pakeisti kokybiškomis, gerai prie staktos prigludusiomis durimis.

Dvigubos durys suteiks papildomą šiluminę apsaugą. Jei nėra galimybės pakeisti, būtina apšiltinti durų varčią naudojant jos apmušalų komplektą – dėl to ne tik padidės šilumos ir triukšmo izoliacija, bet ir durų išvaizda taps reprezentatyvesnė.

4 būdas: pakeiskite šildymo radiatorius, kurių galima įsigyti internetinėje parduotuvėje “Teplotavoda”

Šis būdas tinka, jei bute yra seni radiatoriai, kurių viduje daug metų kaupiasi nuosėdos. Padidinti radiatoriaus efektyvumą padės šilumą atspindintis folijos ekranas, dedamas už radiatoriaus prie sienos. Be to, neuždenkite šilumos šaltinio dekoratyviniais tinkleliais, kad ir kokie gražūs jie būtų.

5 būdas: balkono įstiklinimas

Lodžijos ar balkono įstiklinimo efektas yra apie 15 % bute sutaupytos šilumos.

6 metodas. apšiltinti sienas

Sienas galima apšiltinti tiek patalpose, tiek lauke. Tačiau pastaruoju atveju teks pasitelkti specialistų pagalbą. Rezultatas bus ypač pastebimas apšiltinus galinio (kampinio) buto sienas. Jei nėra galimybės padidinti sienų šilumos izoliacijos specialiomis medžiagomis, naudokite seną “senelio” būdą – tiesiog pakabinkite ant sienos storą kilimą.

7 būdas: apšiltinti grindis

Pagrindinės grindų šiltinimo kryptys: plyšių pašalinimas, “šiltų” grindų arba grindų dangos, pasižyminčios geromis šilumos izoliacijos savybėmis, įrengimas.

Nereikėtų pamiršti atsakomybės už šilumą mums komunalinių paslaugų. Mūsų šalyje galiojantys standartai įpareigoja administruojančią įmonę palaikyti patalpose ne žemesnę kaip 18 laipsnių temperatūrą (kampe – ne žemesnę kaip 20 laipsnių). Priešingu atveju valdymo įmonę galite skųsti teismui.