Energijos taupymas: 10 patarimų kiekvienai dienai

Šie patarimai padės aplinkai ir jūsų piniginei!

Elektrą naudojame kasdien – šiuolaikiniame pasaulyje to neišvengsime, ir dažnai gavę kitą sąskaitą už sunaudotą elektros energiją liekame tik sunkiai atsidusti. Tačiau jei norime sumažinti elektros energijos suvartojimą, tai, kaip ir kitose gyvenimo srityse, daug ką pakeisti padės mūsų kasdieniai įpročiai. Norint gerokai sumažinti išlaidas ir tapti ekologiškesniu savo vartojimo elgsena, nereikia savęs pernelyg riboti! Skaitykite toliau ir sužinosite 10 patarimų, kaip galite paprastai ir lengvai taupyti energiją kiekvieną dieną!

желтый стикер

1. Energiją taupančios elektros lemputės namuose

Dažnai apsipirkdami nesąmoningai lyginame produktų kainas lentynose ir leidžiame šiems palyginimams lemti mūsų sprendimus. Pirkdami elektros lemputes, toks požiūris ne visada bus teisingas. Energiją taupančios arba kompaktinės dienos šviesos lemputės yra brangesnės už volframo arba įprastas lemputes, tačiau jos garantuoja beveik penkis kartus mažesnį elektros energijos suvartojimą ir tarnauja 10 kartų ilgiau nei įprastos lemputės. Tik reikia nepamiršti, kad energiją taupančių lempučių nerekomenduojama dažnai įjungti ir išjungti – taip jos greičiau perdega. Taigi įsigykite geresnės kokybės lemputes ir sutaupysite energijos, net jei dažnai pažeidžiate patarimą visada išjungti šviesą, kai išeinate iš kambario!

2. Išjunkite šviesą!

Svarbu atminti, kad energiją taupančios lemputės tinka ne visuose namų kambariuose – jas rekomenduojama rinktis patalpose, kuriose ilgai įjungiame šviesą. Patalpoms, kuriose būname trumpai, geriau rinktis paprastas lemputes – dažnas įjungimas ir išjungimas joms nepakenks. Šiuo atveju veiksmingas būdas taupyti energiją yra įprotis išeinant iš kambario išjungti šviesą. Be to, jei gyvenate privačiame name, specialistai pataria įrengti judesio jutiklius, kad būtų galima automatiškai įjungti ir išjungti šviesą – jie puikiai tinka lauko apšvietimui reguliuoti.

лампочки

3. Nuvalykite dulkes!

Dulkėtos lemputės sunaudoja daug daugiau elektros energijos nei švarios! Todėl valant patalpas pravartu reguliariai nuvalyti visas lemputes – taip ne tik padidinsite patalpų apšvietimą, bet ir padidinsite energijos vartojimo efektyvumą.

4. Televizorius – išjungti ar ne?

Egzistuoja mitas, kad šiuolaikiniai plazminių televizorių modeliai naudoja mažiau elektros energijos. Iš tikrųjų tai nėra visiška tiesa. Nors televizorius veikia naudodamas palyginti nedaug energijos, kuo didesnis jo ekranas, tuo daugiau elektros energijos jis sunaudoja. Žinoma, tai nereiškia, kad negalite įsigyti televizoriaus su tokiu dideliu ekranu, kokio norite, tiesiog turite prisiminti, kad televizoriaus sunaudojamos elektros energijos kiekis priklauso nuo prietaiso naudojimo trukmės. Televizoriai mūsų butuose ir namuose dažnai paliekami įjungti net tada, kai jų niekas nežiūri, ypač savaitgaliais. Jei nepamiršime išjungti televizoriaus, kai nustojame jį aktyviai žiūrėti ir jis neveikia kaip “foninis triukšmas”, gerokai sumažinsime elektros energijos suvartojimą. Televizoriai, kompiuterių ekranai ir kiti vaizduokliai priskiriami A-G energijos vartojimo efektyvumo skalėms: kuo aukštesnė klasė, tuo mažesnės energijos sąnaudos.

пульт от телевизора

5. Elektrinės viryklės režimai ir išmaniosios keptuvės

Elektrinės viryklės kaitinimo apskritimai veikia skirtingu galingumu – didesni apskritimai, žinoma, sunaudoja daugiau elektros energijos nei mažesni, be to, šiuolaikinės elektrinės viryklės turi skirtingus galios režimus. Gaminant maistą rekomenduojama visada rinktis mažiausią galingumą, be to, elektros energijos galima sutaupyti įsigijus geresnės kokybės puodus ir keptuves. Tikslinga pirkti puodus ir keptuves su aliuminio plokštele dugne, kuri akumuliuos šilumą ir gamindami maistą sunaudosite mažiau elektros energijos. Indukcinės kaitlentės yra ypač taupios – magnetinė indukcinė sistema užtikrina, kad 90 proc. sunaudojamos energijos sunaudojama indams įkaitinti, todėl taupoma energija ir gaminimo laikas.

кухня

6. Kontaktiniai lizdai

Kai kurie daug energijos vartojantys prietaisai turi vadinamąjį miego režimą, t. y. jie vartoja elektros energiją net tada, kai aktyviai neveikia, bet yra palikti prijungti prie elektros tinklo. Pavyzdžiui, mikrobangų krosnelės, indaplovės, skalbimo mašinos ir muzikiniai centrai veikia miego režimu. Žinoma, šiuo režimu sunaudojama labai mažai elektros energijos, o atjungiant prietaisą kiekvieną kartą, kai baigiame juo naudotis, kiltų dar daugiau rūpesčių. Tačiau verta prisiminti šį dalyką, pavyzdžiui, išvykstant kur nors ilgam savaitgaliui – tokiu atveju tikslinga prietaisus atjungti nuo elektros tinklo. Arba yra lizdų su specialiu laikmačiu, kurie automatiškai atjungia prietaisus baigus jais naudotis. Tokie lizdai leidžia patogiai suprogramuoti prietaiso įjungimą ir išjungimą.

7. Aukštos kokybės elektros įranga – ilgainiui sutaupysite pinigų

Aukštos kokybės elektros prietaisų įsigijimas reikalauja didelių finansinių investicijų, tačiau juos verta įsigyti ne tik dėl patogumo ir efektyvumo juos naudojant, bet ir dėl galimybės taupyti energiją. Šiuo metu buitinės technikos pramonė gamina “A”, “A” ir “A” klasės prietaisus, kurie gali gerokai sumažinti sąskaitas už elektros energiją. Pavyzdžiui, kokybiška skalbyklė leis reguliuoti ir mažinti galią atsižvelgiant į skalbinių kiekį, taip pat pasiūlys platesnį skalbimo režimų pasirinkimą įvairiems atvejams.

посудомоечная машина

8. Oro kondicionierius vietoj elektrinio šildytuvo

Žinoma, kad mūsų platumose ne sezono metu orai ne visada būna malonūs. Todėl pavasarį ir rudenį daugiabučiuose namuose dažnai būna nepakankamai šilta – centrinio šildymo įrenginiai neturi pakankamai galios, kad pakankamai apšildytų būstą. Tokiais atvejais dažnai tenka įjungti elektrinius šildytuvus, kurie sunaudoja daug elektros energijos. Atsižvelgiant į tai, kad Latvijoje vasarą taip pat pradėjome susidurti su gana aukšta temperatūra, verta apsvarstyti, ar nevertėtų namuose įrengti oro kondicionierių, kuris šaltuoju metų laiku galėtų būti naudojamas kaip šildytuvas. Oro kondicionierius sunaudos maždaug keturis kartus mažiau elektros energijos nei elektrinis šildytuvas. Daugiau informacijos apie oro kondicionierių tipus ir jų įrengimo būdus rasite čia.

9. Išmanieji skaitikliai padės taupyti pinigus, o ne Jūs

Pagrindinis išmaniųjų skaitiklių skirtumas ir privalumas, palyginti su paprastais skaitikliais, yra tas, kad elektra juose skaičiuojama dviem skirtingais tarifais. Tai reiškia, kad dienos laikotarpiu nuo 23 iki 7 val. elektra vartotojui kainuos dvigubai pigiau nei laikotarpiu nuo 7 iki 23 val. Naudotis tokiais tarifais palanku, jei dienos metu dažniausiai būnate išvykę iš namų, o daugiausia elektros energijos namuose sunaudojama vakare.

линейка

10. Žalioji energija yra nemokama

Saulės kolektorių įrengimas negali būti lyginamas su kasdienių įpročių keitimu, tačiau šiais laikais kiekvienam privataus namo savininkui tikslinga apsvarstyti jų naudojimo galimybes ir įvertinti galimą finansinę naudą. Saulės kolektorių įrengimas – tai būdas potencialiai net 50 % sumažinti sąskaitas už elektros energiją, be to, tai 100 % ekologiška energijos rūšis. Saulės kolektoriai bus ypač naudingi namuose, kuriuose jau yra (arba galėtų būti) įrengtas šilumos siurblys šildymo poreikiams tenkinti. Vienintelės išlaidos, susijusios su šilumos siurbliu, yra jo įrengimo kaina ir mokėjimas už pačiam siurbliui sunaudotą elektros energiją, tačiau nepriklausomybė nuo besikeičiančių dujų ir elektros energijos kainų – tai svarus argumentas už jo įrengimą namuose.

Šį ir kitus įdomius ir naudingus straipsnius aktualiais ir visada svarbiais klausimais siūlo Incredit. Jei planuojate įsigyti kokybiškesnę buitinę techniką ir tam reikalingos papildomos lėšos, galite gauti vartojimo paskolą iš Incredit siūlomų paslaugų sąrašo.

Nuotraukų šaltiniai: www.unsplash.com www.pexels.com