Kaip taupyti energiją – 8 išmaniojo vartojimo patarimai

Liūto dalį komunalinių mokesčių sudaro išlaidos už šviesą. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip taupyti elektros energiją neatsisakant naudotis buitiniais prietaisais.

Kaip taupyti elektros energiją tinkamai apšviečiant

Iš viso išlaidos energijai už apšvietimą sudaro iki 15 % komunalinių sąskaitų. Šias išlaidas galima sumažinti perpus, jei tinkamai organizuosite apšvietimo sistemą savo namuose. Šiuo tikslu rekomenduojama derinti bendrąjį, vietinį ir kombinuotąjį apšvietimą. Kad sumažintumėte energijos sąnaudas, turėtumėte maksimaliai išnaudoti natūralią šviesą. Išeidami iš patalpos neturėtumėte pamiršti jungiklių.

Energiją taupančios lempos

Norėdami taupyti elektros energiją, galite pastebėti kaitrines lemputes ant LED. Ir nors jos nėra pigios, išleisti vieną kartą vis tiek verta. Rudenį ir žiemą namuose šviesa dega bent 10 valandų per parą. Vasaros metu apie 2-3 valandas vakarais. Dirbdamos tokiu režimu energiją taupančios lemputės savo kainą atpirks per 5-6 mėnesius (atsižvelgiant į jų tarnavimo laiką – 3000 valandų).

Светодиодная подсветка в доме

Teisingas elektros instaliacijos įrengimas

Norint efektyviai taupyti šviesą, būtina padaryti tinkamą elektros instaliaciją. Aliuminio laiduose elektros nuostoliai gali siekti iki 10 %. Tokį laidą geriau keisti į modernų varinį, su kuriuo nuostoliai bus minimalūs. Tai padės tik tuo atveju, jei laidai bus pakeisti visame name. Dalinis laido keitimas nerekomenduojamas dėl didelio gaisro pavojaus.

Šviesos reguliatoriai ir judesio jutikliai

Jei nežinote, kaip taupyti elektros energiją, patariame naudoti šviesos reguliatorius. Tai reguliatoriai, kurie sumažina arba padidina šviestuvo ryškumą. Jie leidžia reguliuoti kaitrinį apšvietimą neįjungiant lempos didžiausiu galingumu.

Siekiant taupyti elektros energiją privačiuose namuose ir kotedžuose galima įrengti judesio jutiklius. Jie suveikia priklausomai nuo ryškumo laipsnio ir reaguoja į judesį. Dienos metu šviesos išsijungia automatiškai. Naktį arba įėjus į patalpą tokios lempos įsijungia savarankiškai.

Pagal judesio jutiklių kainą įeina į centus. Todėl nedideliame bute jų įrengti neprotinga. Jie labiau tinka kotedžams, kur svarbu nepamiršti laiku išjungti šviesos rūsyje, palėpėje ar kieme.

Уличный светильник с датчиком движения

Be to, norint taupyti šviesą, nepakenktų pakeisti įpročius. Pirmiausia – nustokite vienu metu viename kambaryje įjungti kelis šviesos šaltinius (pavyzdžiui, viršutinę ir vietinę šviesą, foninį apšvietimą).

Buitiniai prietaisai

Kasdieniame gyvenime neapsieinama be buitinės technikos, o sąskaitos už elektrą nuolat auga, atimdamos dalį šeimos biudžeto pinigų. Tačiau galima sutaupyti pinigų elektrai. Atrinkome geriausius taupymo būdus, kurie padės sumažinti mėnesio sąskaitas už elektrą neatsisakant įprastų prietaisų.

Atminkite, kad į elektros tinklą įjungti prietaisai vartoja energijos išteklius net tada, kai jie neveikia. Nemažai elektros energijos galima sutaupyti išjungus elektrinį židinį ir dekoratyvinius elementus, kuriuos dažnai pamirštame išjungti. Turėtumėte laikytis taisyklės atjungti visus nenaudojamus prietaisus nuo elektros tinklo. Nenaudojamas, bet į elektros tinklą įjungtas virdulys, maišytuvas ar kavos aparatas taip pat vartoja elektros energiją.

Norint sutaupyti porą šimtų grivinų per mėnesį buitiniams prietaisams, verta laikytis keturių taisyklių:

  • ant elektrinės viryklės puodo ar keptuvės dydis turi atitikti degiklio dydį, kad nebūtų veltui šildomas oras aplink jį;
  • indus geriau uždengti dangčiu, kad sumažėtų šilumos nuostoliai;
  • neperkraukite skalbimo mašinos ir stenkitės skalbti mažiau skalbinių esant maksimaliai temperatūrai dėl intensyvesnio kaitinimo elemento veikimo;
  • nevirkite pilno virdulio dėl vieno puodelio arbatos.

Norint dar labiau sutaupyti elektros energijos, verta įsigyti prietaisų, kurie protingai vartoja šviesą. Kaip tai nustatoma, svarstysime toliau.

Beje: Kaip fotografuoti žvaigždėtą dangų telefonu – 3 geriausi prietaisai ir patarimai pradedantiesiems

Prietaisų energijos vartojimo efektyvumas

Šis rodiklis žymimas raidėmis nuo A iki G. Jis rodo, kiek technika tam tikrą laiką sunaudoja išteklių. A A A yra labai taupus. Naudojant (A ) ir (A ) kategorijų prietaisus, galima sutaupyti apie 50 % elektros energijos, o (A ) kategorijos prietaisus – atitinkamai iki 75 %.

Elektrinis virdulys

Siekiant taupyti energiją, vandenį reikia virinti tik tiek, kiek būtina. Juk likęs verdantis vanduo atvėsta, o likusi elektros energija eikvojama veltui. Todėl nedidelio tūrio elektriniai virduliai yra daug efektyvesni ir leidžia sutaupyti iki penkių kilovatų per mėnesį.

Naudinga žinoti: Elektriniai virduliai: kurie yra geriausios kokybės – 5 ypatybės

Šaldytuvas

Šaldytuvo efektyvumas priklauso nuo nustatytos prietaiso galios ir temperatūros. Tokie parametrai parodo, kiek elektros energijos sunaudojama per prietaiso veikimo laikotarpį. Patys efektyviausiai energiją vartojantys šaldytuvai yra A klasės. Jie yra brangūs, tačiau visiškai pateisina savo kainą. O daugiausiai energijos suvartojantys – G klasės.

Šaldytuvą reikėtų įrengti vėsiose patalpose. Tai sutrumpins jo veikimo laiką ir dėl to sumažės vatų skaičius.

Skaitykite: Kodėl šaldytuvas pypsi: 7 svarbiausios erzinančio pypsėjimo priežastys

Skalbimo mašina

Rinkdamasis skalbyklę pirkėjas žiūri ne tik į funkcijų skaičių, bet ir į energijos vartojimo efektyvumo klasę. Svarbiausia, kad skalbimo rezultatas būtų kokybiškas, o tuo pačiu metu išteklių sąnaudos minimalios. Suvartojamos energijos kiekis nurodomas lotyniškais rašmenimis.

Энергоэффективность стиральной машины

Toliau pateiktoje lentelėje nurodytos skalbyklės elektros energijos sąnaudos priklausomai nuo energijos klasės:

Energijos klasė
Elektros energijos sąnaudos 1 kg įdėtų skalbinių, kWh
А Mažiau nei 0,17
А 0,17-0,19
В 0,19-0,23
С 0,23-0,27
D 0,27-0,31
E 0,31-0,35
F 0,35-0,39
G Daugiau kaip 0,39

Kad efektyviai sunaudotumėte energiją, skalbyklę įkraukite pagal jos techninius parametrus. Tai leidžia sutaupyti iki 50 % energijos išteklių.

Beje: Skalbyklė pusiau automatinė: kaip naudotis nepretenzingais prietaisais, 5 žingsnių instrukcija

Katilas

Boileriuose yra įmontuoti šilumos jutikliai, kuriais reguliuojamas maksimalus vandens pašildymas. Prietaisai kaitina vandenį iki nustatytos vertės ir palaiko norimą temperatūrą. Tinkama boilerio vieta yra svarbi siekiant protingo elektros energijos suvartojimo. Vandens šildytuvą reikėtų įrengti tarp vonios kambario ir virtuvės. Taip sumažės karšto vandens suvartojimas virtuvėje.

Бойлер в ванной комнате

Kita galimybė, kaip taupyti elektros energiją boileryje, atkreipkite dėmesį į modelius su laikmačiu. Norint taupyti, namuose reikėtų įrengti trijų tarifų skaitiklį. Nustačius vandens šildytuvo veikimo laiką tam tikromis valandomis, sąskaitos už šviesą sumažės keliais šimtais grivinų.

Alternatyvūs energijos šaltiniai

Didėjanti elektros energijos kaina verčia atsigręžti į atsinaujinančius energijos šaltinius, kuriais siekiama saugoti gamtinę aplinką. Populiarėja saulės baterijos. Nepaisant sudėtingo įrengimo ir didelės kainos, šios technologinės naujovės ne tik rūpinasi aplinka, bet ir mažina elektros energijos sąnaudas.

Солнечные батареи на крыше

Kaip dar galite sutaupyti pinigų elektrai

Kalbant apie klausimą, kaip taupyti elektrą, galime pateikti dar šešis naudingus patarimus:

  1. Venkite šviestuvų su matiniais plafonais, kurie sugeria dalį šviesos net ir veikdami didžiausiu galingumu;
  2. dažniau plaukite ir (arba) valykite šviestuvus ir langus, kad jie geriau šviestų;
  3. rinkitės šviesios spalvos baldus ir tapetus, kad jie aktyviai atspindėtų šviesą;
  4. įsirenkite daugiau veidrodžių, kad jie veiktų kaip šviesos atspindėtojai;
  5. visada išjunkite prietaisus, o ne laikykite juos budėjimo režime;
  6. palaikykite elektrinius radiatorius švarius, kad išvengtumėte šilumos nuostolių.

Šiluma

Daugelyje namų ir butų šildymas veikia naudojant elektrą. Todėl šiluma sudaro apie 40 proc. visų sunaudojamų išteklių. Siekiant taupyti energiją, ant radiatorių reikėtų įrengti šilumos reguliatorius. Jų pagalba galite nustatyti optimalią kambario temperatūrą.

Радиаторы с регулировкой температуры

Taip pat naudinga apšiltinti butą, panaikinti langų ir durų tarpus. Daug pastangų ir pinigų tam nereikia skirti improvizuotomis priemonėmis. Kur kas brangiau, bet kartu ir efektyviau, medinius langus pakeisti dvigubais stiklais. Toks patobulinimas greitai atpirks patirtas išlaidas.

Kaip taupyti elektros energiją: apibendrinti rezultatus

Taigi, norėdami taupyti elektros energiją, turite atkreipti dėmesį į prietaisų energijos sąnaudas, nepalikti jų įjungtų elektros lizduose. Interjerą apstatykite šviesiomis spalvomis, plaukite langus ir lempas, kontroliuokite už komunalines paslaugas gaunamas sumas. Patartina įsirengti trijų tarifų skaitiklį, tada energija naktį bus pigesnė.