Kaip sutaupyti pinigų šildymui: naudingi patarimai ir gudrybės

Parinkome keletą biudžetui draugiškų būdų, kaip sumažinti sąskaitas už šilumą

Šaltą žiemos dieną mėgstame būti jaukiuose ir šiltuose namuose. Tačiau džiugias akimirkas nustelbia sąskaitos už šildymą. Namų šildymas paprastai yra brangiausia sąskaitų už komunalines paslaugas dalis. Vis dėlto yra būdų, kaip sumažinti jūsų namuose sunaudojamos energijos kiekį ir sutaupyti pinigų šildymui.

Leiskite saulei šildyti

Žiemą matome mažiau saulės, tačiau ji visiškai neišnyksta. Saulės spindulių šilumą galite naudoti savo namams šildyti dienos metu. Jei turite užuolaidas, žaliuzes – saulėtomis dienomis jas atitraukite, o naktį užtraukite, kad namuose nebūtų šalta.

Patikrinkite palėpės izoliaciją

Jūsų palėpėje turėtų būti bent 28 cm stiklo pluošto izoliacijos. Jei izoliacijos neįrengėte, būtinai užsandarinkite visus palėpėje esančius tarpus.

Užsandarinkite nenaudojamas patalpas

Gali būti, kad turite papildomų kambarių, kuriais niekada arba beveik niekada nesinaudojate. Norėdami sutaupyti šildymo išlaidų, uždarykite kambario duris. Taip pat turėtumėte užkimšti visas nenaudojamų kambarių ventiliacines angas, kad į jas nepatektų šiltas oras. Norėdami veiksmingai užblokuoti šias patalpas, prie durų pagrindo padėkite rankšluostį arba skersvėjo blokatorių. Kartu neleiskite, kad nenaudojamos patalpos būtų per daug atšaldytos, ypač jei vandens vamzdžiai yra sienose.

Nuotrauka: pixabay.com

Sureguliuokite termostatą

Sureguliavę termostatą galite pasiekti, kad sąskaitos už šildymą smarkiai sumažėtų. Geriau jį išjungti prieš einant miegoti ir ryte prieš einant į darbą. Alternatyva – išmanusis termostatas. Jis išmoksta jūsų pageidavimus ir reguliuoja temperatūrą namuose pagal tai, ar esate namie, ar budite, ar miegate.

Įsitikinkite, kad durys ir langai yra sandariai uždaryti

Jūsų namai gali prarasti šilumą per langus ir duris, ypač jei šios angos nėra sandariai uždarytos. Žiemos pradžioje pravartu apeiti visus namų langus ir duris ir patikrinti, ar nėra tarpų. Užpildykite kambario angą laikraščiu arba kartonu, kad į vidų nepatektų skersvėjis. Gali būti, kad pajusite, jog pro langus arba iš po durų į vidų patenka vėsus oras. Dūmų pėdsakas, atsiradęs uždegus žvakę ir besitęsiantis į vieną kambario pusę iki durų ar langų, rodo šilumos nutekėjimą. Ortakiai taip pat gali būti šilumos nuostolių šaltinis, ypač jei jie yra neizoliuotose patalpose, pavyzdžiui, palėpėje, rūsyje ar garaže. Kanalų sandarinimas aplink sujungimus gali padėti išvengti šilto oro nutekėjimo.

Naudokite lubinius ventiliatorius

Jei bet kurioje namų patalpoje turite lubų ventiliatorių, šaltesniais metų mėnesiais galite juos naudoti šiltam orui paskirstyti ir šildymo sąskaitoms sumažinti. Apverskite ventiliatorius taip, kad jų mentės suktųsi pagal laikrodžio rodyklę. Pagal laikrodžio rodyklę nukreiptos mentės turėtų traukti orą į viršų, kad prie lubų susikaupusi šiluma keliautų aukštyn sienomis ir per visą kambarį. Patikrinti, ar ventiliatoriaus mentės sukasi tinkama kryptimi, galite atsistoję po ventiliatoriumi: neturėtumėte jausti, kad oras pučia į jus.

Virkite arba kepkite namuose

Žiemą mėgstame šiltą, paguodžiantį maistą, pavyzdžiui, sriubas, troškinius ir kepsnius. Galbūt nepastebėjote, bet žiemą patiekalus kepame dažniau nei vasarą. Kepimas namuose gali ne tik padėti sutaupyti pinigų restoranų sąskaitoms, bet ir sumažinti sąskaitas už šildymą. Orkaitės šiluma padės sušildyti jūsų virtuvę. Baigę kepti, išjunkite orkaitę ir palikite šiek tiek praviras dureles, kad šiltas oras sušildytų virtuvę.

Nuotrauka: pixabay.com

Perstumdykite baldus

Perstumdyti baldus svarbu ne tik estetiškai. Taip galite pasiekti geresnį šilto oro srautą patalpoje. Baldai blokuoja oro srautą. Todėl nukelkite juos toliau nuo radiatorių, kad šiluma galėtų laisvai sklisti. Rekomenduojama baldus statyti bent pusės metro atstumu nuo radiatoriaus.

Prižiūrėkite šildymo sistemas

Reguliariai tikrinant šildymo sistemos techninę priežiūrą, ji veiks efektyviai, sumažės energijos poreikis ir sutaupysite pinigų. Reguliariai tikrindami savo sistemą, ypač anksti pastebėsite nedideles problemas ir jas išspręsite, kol neprireikė didesnio remonto ar net pakeitimo.

Drėkinkite orą

Dar vienas nebrangus būdas pagerinti namų šildymo efektyvumą – naudoti oro drėkintuvą. Drėgnas oras yra šiltesnis už sausą, net ir esant tai pačiai temperatūrai. Įjungę nedidelį drėkintuvą dažniausiai naudojamose patalpose padidinsite komfortą nedidindami sąskaitų už šildymą.

Užklijuokite foliją už radiatoriaus

Jei už radiatoriaus užklijuosite foliją, ji efektyviau šildys patalpą. Juk šiluma bus atstumiama į patalpą, o ne išeis per sienas.

Pagal medžiagą: smoenergy.com, geico.com, moneymagpie.com