Kaip šildyti kambarį be šildytuvo: 9 gyvenimo gudrybės

Šaltis ir skersvėjis trukdo patogiai gyventi ir dažnai sukelia ligas. Kad išvengtumėte nepatogumų, pateikiame 9 būdus, kaip galima šildyti kambarį be šildymo.

Kaip improvizuotomis priemonėmis apšildyti kambarį, jei neturite šildytuvo

Kai už lango temperatūra yra žemesnė nei komfortiška, o radiatoriai išjungti, šildomės kuo tik galime. Konvektorių įjungti nebūtina, jie gerokai padidins sąskaitą už elektrą. Galime apsieiti ir be jų!

Sužinokite: Patarimai, kaip išsirinkti šildytuvą: 5 populiariausi tipai ir geriausių modelių įvertinimas

Izoliuokite langus ir duris

Prieš pradėdami šildyti patalpą, turite įsitikinti, kad šildomas oras neišeina iš patalpos. Norėdami tai padaryti, turėtumėte patikrinti langų ir durų šiluminę izoliaciją. Tas vietas, iš kurių “skamba” pūgos, reikėtų užsandarinti lipnia juosta arba hermetiku, kad sumažėtų oro cirkuliacija.

 утеплить окна и двери для обогрева помещения

Jei ant durų nėra platų juostų, jas sumontuokite. Jos tarnauja kaip papildoma užtvara nuo šalčio. Ant langų ypatingą dėmesį atkreipkite į nuolydžius – senas plastikas ilgainiui gali deformuotis ir išeiti mikroįtrūkimai, pro kuriuos patenka šaltis. Juos reikėtų pakeisti arba suklijuoti sandarikliu-hermetiku. Tai padės laikinai pašalinti problemą. Vasarą turėtumėte pasidomėti, kaip restauruoti durų angas ir langų sąramas.

Apžiūrėkite kambario viduje esančias duris. Jos turėtų sandariai užsidaryti. Taip vėsesnis oras neturės galimybės įsiveržti į patalpą iš išorės.

Sąžiningas palyginimas: Kas geriau: elektrinis konvektorius ar tepalinis šildytuvas – 7 faktai

“Virtuvės” būdai

Tiesiog pradėkite gaminti maistą, naudodami kuo daugiau virtuvės prietaisų, ir kambaryje taps pastebimai šilčiau.

Šaldytuvas duoda nors ir silpną, bet nuolatinę šilumą. Ir kuo šalčiau prietaiso viduje, tuo daugiau šilumos jis išskiria į išorę. Tas pats galioja ir šaldikliams.

Daug šilumos atiduoda dujinė viryklė. Svarbiausia stebėti liepsną, kad ji neužgestų arba nepersimestų už degiklio ribų. Kitais atvejais, pavyzdžiui, indukcinės viryklės, ant “ugnies” teks pastatyti didelį puodą su vandeniu. Verdantis skystis išskiria garus, kurie šildo patalpą ir drėkina orą, pakeisdami oro drėkintuvą ir oro skalbyklę.

обогреть дом с помощью плиты

Tiesa, rizikuojate viršyti bute esančią drėgmę, o tai neigiamai paveiks jūsų savijautą. Tokiu atveju tikslinga naudoti oro sausintuvą su įmontuotu higrometru. Jis automatiškai išdžiovina orą, kai drėgmės lygis viršija normą.

Elektrinės orkaitės ir daugiafunkcinės viryklės gamina maistą kaitindamos orą prietaiso viduje. Ir nesvarbu, kokia būtų šiluminė korpuso izoliacija, šie prietaisai vis tiek išskiria šilumą į aplinką. Tegul oras virtuvėje sušyla 1-2 °C, tai taip pat yra rezultatas.

Tema: Kaip išsirinkti konvektorių 2020 m.: 5 gudrybės, kad šiluma užgriūtų

Natūrali šiluma

Saulė yra puikus šilumos šaltinis. Maksimaliai ją išnaudoti galite šiais būdais:

  • Įsileiskite į kambarį kuo daugiau saulės spindulių

Spinduliai skverbiasi pro stiklą ir šildo paviršius, nuo kurių atsispindi. Išorinis stiklas atiduoda savo šilumą į patalpą. Žiemą labai svarbi maksimali insoliacija (saulės spinduliavimas), todėl neuždenkite spindulių vazomis ir lentynomis.

  • Pakabinkite plonas, permatomas užuolaidas

Jos suteiks papildomą barjerą nuo šalto oro, tačiau vis tiek į kambarį praleis saulės šviesą.

  • Įsigykite užuolaidų

Pakabinkite jas, kai saulė nusileidžia. Tankus audinys dar geriau blokuoja oro srautą, bet kartu neleidžia šviesai “sušildyti” grindų ir kitų paviršių. Taigi dieną tegul šviesa sklinda pro pliką langą, o naktį užuolaidos apsaugos jus nuo vėjo.

обогрев помещения солнцем

Svarbios žinios: Kaip išsirinkti tinkamą šiluminį pistoletą: 4 pagrindinės reikšmės, padedančios įveikti šaltus orus

Naudokite elektrinius prietaisus

Energija yra šiluma. Kiekvienas veikiantis elektros prietaisas ją išskiria į aplinką, net jei “šildymo” veiksnys neįeina į pirmines užduotis.

Mėgstantys žaisti ar dirbti “sunkiomis” programomis yra pastebėję, kaip nešiojamasis kompiuteris ar kompiuteris pradeda skleisti triukšmą. Taip yra ne be priežasties – nuo tokios apkrovos jie įkaista, o aušinimo sistema šilumą išneša į išorę. Tokiu paprastu būdu galima sušildyti orą už metro ar dviejų nuo kompiuterio.

Kovoje už šilumą ir švarą padės ir dulkių siurblys. Daugumoje prietaisų veikimo metu šiltas oras išeina iš prietaiso galinės dalies. Tai patalpą sušildys 0,5-1,5 °C.

альтернативное использование электроприборов для отопления

Nepamirškite plaukų džiovintuvo. Jei jis galingas, pasitarnaus kaip trumpalaikis mini šildytuvas tam tikrame kambario plote. Svarbiausia jo nedėti ant audinių – tai kelia gaisro pavojų. Naktį, prieš eidami miegoti, galite juo pašildyti patalynę. Tai daroma tokiu būdu:

  1. Įjunkite plaukų džiovintuvą didžiausiu galingumu ir įjunkite jį 10-15 cm atstumu nuo audinio.
  2. Po 3-5 minučių patalynė taps gana šilta ir joje bus patogu nakvoti.

Beje: Kas geriau – ventiliatorinis šildytuvas ar konvektorius: 4 tezės pamąstymui

Paviršiaus izoliacija

Jei vasarą rekomenduojama slėpti tankius tekstilės gaminius, žiemą jie tampa puikiu būdu padaryti kambarį šiltesnį be šildytuvo.

Plonas atlasas ir šifonas nesulaiko šilumos – verta 5-10 minučių išeiti iš miegamojo, nes iš šių medžiagų pagaminta patalynė iš karto atvės. Tačiau trikotažiniai audiniai, frotiniai audiniai ir kiti tankūs audiniai ilgiau išlaiko “gyvybę teikiančią šilumą”.

утепление поверхностей для нагрева помещений без обогрева

Žiemą reikėtų maksimaliai išnaudoti tokių audinių savybes – ant grindų pakloti kilimą, lovą užkloti šiltu pledu ar antklode, ant sofos ir fotelio užmesti keletą pagalvių ir užkloti užvalkalais. Tekstilė kaups šilumą ir palaipsniui ją atiduos aplinkai. “Nuogas” kambarys be tekstilės atvėsta per 1-2 valandas, “aprengtas” kambarys išlaiko šilumą 3-5 valandas. Skirtumas – solidus!

Skaitykite: Langinis oro kondicionierius: kas tai yra, kaip jis veikia, 6 prietaiso privalumai ir 3 trūkumai

Kaip sušilti šaltame kambaryje: kiti veiksmingi būdai

Norėdami išvengti šalčio pojūčio – turite išmintingai naudoti savo kūno šilumą. Nebūtina vilkėti 3-5 sluoksnių drabužių. Užtenka apsivilkti termo apatinius drabužius – tada po namus galėsite vaikščioti tik su kelnėmis ir marškinėliais.

Taip pat padeda senelio metodas – šildanti pagalvėlė. Pripildykite jį karšto vandens (bet ne verdančio), sandariai uždarykite ir padėkite ant lovos. Vos per 5 minutes lova taps komfortiškos temperatūros. Jei namuose neturite šildymo pagalvėlės ar Esmarcho puodelio, lovą greitai sušildys plastikiniai buteliai. Jie pripildomi šilto vandens (iki 60-70 °C) ir pastatomi ant lovos.

Pasistenkite sušilti iš vidaus – išgerkite šiltos arbatos ar kavos. Alkoholiniai gėrimai, nors ir sukuria šilumos iliuziją, dėl išsiplėtusių kraujagyslių duoda trumpalaikį efektą. Kai tik jos grįš į pradinę būseną, bus dar šalčiau. Taigi geriau gerkite arbatą ir valgykite karštą, sotų maistą.

Kaip sušildyti butą be šildytuvo: “globalūs” metodai

Iš anksto įspėtas yra iš anksto ginkluotas! Tai galioja ir kovojant su šalčiu.
Veikdami kompleksiškai – aktyviai – galite pasiekti komfortišką temperatūrą bet kuriuo metų laiku. Toliau aprašyti metodai padės jums susidoroti su šalčiu, o per karščius taps išsigelbėjimu. Jie veikia ištisus metus.

Verta paminėti: Kaip sužinoti, kiek elektros energijos per valandą sunaudoja jūsų oro kondicionierius: 4 aiškinamieji skyriai

Išorinių kambario sienų šiluminė izoliacija

Gana brangi paslauga, tačiau komfortas ir sutaupytos lėšos šildymui atsipirks per 2-3 metus. Šiam tikslui tinka putplastis arba mineralinė vata. Didžiausias efektas bus tik tada, kai namas bus apšiltintas visapusiškai.

Net jei vienas butas išleistas mineralinei vatai, iš šonų sienos vis tiek bus vėsios. Šaltis į kambarį patenka per neapšiltinus kaimynų butus. Jei norite gauti maksimalų efektą, pageidautina kooperuotis su bent 3-5 butų daugiabučiu. Tada šiluma bus labiau apčiuopiama.

теплоизоляция дома

Kambarys turėtų būti izoliuotas iš išorės, kad drėgmė garuotų natūraliai. Jei plokštės bus sumontuotos buto viduje, gyvenamosiose patalpose susidarys kondensatas. Bus sunkiau atsikratyti grybelio ir pelėsio.

Langų keitimas

Langai yra vedlys į išorinį pasaulį. O jei jie “matė gyvenimą”, pro juos patenka gaivus oras iš gatvės net tada, kai to nenorite.

Geri langai pasižymi minimaliais šilumos nuostoliais ir puikia garso izoliacija. Vėsus oras ir aplinkos garsai pateks tik tada, kai atidarysite varčią. Seni (senesni nei 10-15 metų) palaipsniui praranda savo izoliacines savybes.

Langų keitimas yra radikalus, bet veiksmingas būdas atkurti optimalų patalpos mikroklimatą. Jis leidžia lengvai pakelti kambario temperatūrą 5-7 laipsniais.

Įdomu: Šaldiklis, oro kondicionierius ar rekuperatorius – ką geriau rinktis: 3 pagrindinės savybės

Balkono izoliacija

Šiltinant balkoną reikia atsižvelgti į architektūrinę aplinką, kurioje yra butas. Jei jis yra name su įstiklintais fasadais, balkoną galite “įpakuoti” į stiklą.

правильное утепление балкона

Tačiau tiems, kurie gyvena istoriniuose namuose arba naujuose pastatuose, kur įstiklinti neįmanoma, čia reikia kitokio požiūrio į šiltinimą. Padės balkono durų pakeitimas įrengiant platanas, kurios bus papildoma užtvara nuo šalčio, ir balkono sienų apšiltinimas izoliacija.

Šiltos grindys

Tai puikus būdas sušildyti patalpą, jei nėra centrinio šildymo. Šiltos grindys gali būti vandens (priklauso nuo šildymo sistemos) ir elektrinės (galima įjungti bet kuriuo metu). Kitaip nei radiatorių ir konvektorių atveju, čia šiluma tolygiai paskirstoma visoje patalpoje.

Priimdami sprendimą įrengti šiltas grindis, turėtumėte atsižvelgti į tai, kad tokia sistema “suvalgo” 3-5 cm kambario aukščio. Ir jei naujuose pastatuose, kurių lubos yra 2,7-3 m, tai nėra pastebima, tai mažuose butuose, kurių aukštis 2,3-2,5 m, šie keli centimetrai gali būti kritiniai.

Grindinio šildymo savininkams taip pat patartina investuoti į oro valytuvą – kylantys šilumos srautai kelia dulkes į 25-45 cm aukštį nuo grindų lygio. O tai pastebės tie, kurie nuspręs atsigulti pailsėti ant sofos ar lovos – dulkės pateks į nosį, o tai jautriausiems gali sukelti čiaudulio priepuolius.

Oro valytuvas surenka dulkes į “vandens” gaudyklę ir prikala jas prie žemės. Belieka tik nušluostyti jas dienos pabaigoje.

Švara – raktas į sveikatą: Kaip išvalyti oro kondicionierių: 11 paprastų žingsnių

Atsargumo priemonės ir ko nedaryti

Daugelis žmonių rašo apie greitą patalpos šildymą, tačiau ne visi metodai yra saugūs. Lentelėje surinkome “kenksmingus patarimus”, kaip NEiššildyti kambario be šildytuvo ir kodėl geriau jų neklausyti:

Ką NEREIKIA daryti
Priežastis
Veikiančius prietaisus uždenkite audiniu Šiluma neturi kur išeiti, įkaista audinys ir užsidega
Įrenginius montuokite vietose, kurios užstoja karšto oro nutekėjimą – siaurose nišose, baldų viduje ir po lentynomis Tai kelia gaisro pavojų, net jei visi prietaisai yra metaliniai
Prijunkite galingus prietaisus, jei elektros instaliacija namuose yra sena Ji neatlaikys apkrovos, todėl įvyks trumpasis jungimas
Visiškai nutraukite vėdinimą Į patalpą turi patekti šviežias oras – net ir iš gretimo kambario ar per langą, įjungtą “žiemos ventiliaciją”.
Priešingu atveju kambaryje bus per mažai deguonies (O2) ir per daug anglies dvideginio (CO2) – šildymas sudegina pirmąjį, o žmogus iškvepia antrąjį. O tai gali sukelti sveikatos problemų – kosulį, gerklės sausumą, kraujospūdžio sutrikimus, širdies problemas ir pan.
Palikimas be priežiūros įjungtos orkaitės ar kaitlentės Gali užgesti degiklis. Jei neužgesinsite ugnies, patalpa greitai prisipildys dujų.
Darbas su indukcinėmis kaitlentėmis yra mažiau pavojingas, tačiau taip pat rizikingas. Be priežiūros paliktas puodas su vandeniu gali greitai užvirti, o kaitlentė toliau kaitins indą. Tai gali sukelti gaisrą
Patalpą apšildykite žvakėmis Jos pačios savaime nesuteikia daug šilumos, tačiau padidina gaisro pavojų
Šildykite butą vonia (prileisdami 70 litrų karšto vandens ir palikdami patalpą atvirą) Tai greitai sušildys vonios kambarį ir padės garuoti daiktams, tačiau nepadės padidinti temperatūros bute. Šis šildymo būdas kenkia šeimos biudžetui

Dėl pirmiau aprašytų patarimų bute bus šilčiau ir jaukiau net tada, kai lauke šalta, o radiatoriai dėl kokių nors priežasčių neveikia. Laikykitės šiltai ir nedėkokite man!