Kaip paprastą šildymo radiatorių paversti išmaniuoju ir sutaupyti pinigų

Išmanieji namai prieš kurį laiką nustojo būti kažkuo fantastišku. Dabar tai jau įprasta realybė, tačiau daugelis žmonių vis dar galvoja, kad tai tik šviesos ar oro drėkintuvo įjungimas. Iš tikrųjų viskas yra daug įdomiau, o dabar galima net reguliuoti temperatūrą namuose. Tereikia atidaryti programėlę ir paspausti kelis mygtukus. Sistema veikia su bet kokiu akumuliatoriumi, o viskas, ko reikia, kad ji prisijungtų, yra interneto prieiga nedideliu greičiu. Dabar papasakosiu daugiau apie tai, ką turiu omenyje, ir kodėl turėtumėte įsidėti išmaniuosius termostatus iš “Royal Termo”.

Su šiuo įtaisu reguliuoti namų temperatūrą taps dar paprasčiau.

Turinys

  • 1 Kas yra išmanusis termostatas
  • 2 Kaip sutaupyti pinigų šildymui
  • 3 Kaip įrengti termostatą ant radiatoriaus
  • 4 Automatinis namų klimato reguliavimas
  • 5 Temperatūros reguliavimas žiemą
  • 6 Šildymo sistemos apsaugos sistema
  • 7 Ar turėtumėte įsigyti išmanųjį termostatą

Kas yra išmanusis termostatas

Išmanusis termostatas – tai šiluminė galvutė, kuri montuojama ant radiatoriaus ir, veikdama vožtuvą, reguliuoja vėsinimo skysčio tiekimą iš šildymo sistemos į radiatorių. Jei termostato vožtuvas visiškai atidarytas, patalpoje bus šilčiau, o jei uždarytas – šalčiau. Laikyti jį nuolat atidarytą nėra gera idėja. Be didelės sąskaitos už šildymą, jums bus tiesiog karšta, jei radiatoriai veiks maksimaliu pajėgumu. Tai taikoma, jei turite modernų namą su individualia šilumos apskaita. Jei turite namą su stovu, visi moka vienodai, nepriklausomai nuo faktinio šilumos suvartojimo.

Daugiausia energijos galima sutaupyti moderniuose butuose su individualia šilumos apskaitos sistema, kur už šildymą mokama pagal suvartojimą.

Kaip sutaupyti pinigų šildymui

Jei visą dieną namuose niekas nebūna, nėra prasmės palaikyti komfortišką temperatūrą ir galima nustatyti mažesnę vertę. Taigi, galite nustatyti sistemą taip, kad ryte temperatūra būtų nustatyta žemesnė, o likus porai valandų iki grįžimo – įprasta komfortiška temperatūra. Tai viena iš “Royal Termo” išmaniųjų termostatų funkcijų.

Radiatoriai Royal Termo serija Pianoforte – tai ne tik technologiška, bet ir gražu. Tai įrodo prestižinis dizaino apdovanojimas.

Prieš pradėdami dirbti, į termostato korpusą turėsite įdėti dvi AA tipo baterijas. Jos leis įrenginiui veikti gana ilgai, o kai baterijas reikės pakeisti, sistema jus apie tai informuos. Norint sutaupyti dar daugiau pinigų, rekomenduoju įsigyti įkraunamų baterijų, kurios atsipirks maždaug per 2-3 baterijų keitimus, tačiau tarnaus ne vienerius metus.

Maitinimas akumuliatoriais reikalingas, nes vožtuvas valdomas elektrine termostato pavara, be to, yra elektroninis ekranas, kuriame rodoma temperatūra ir darbo režimai.

Temperatūros ekranas leidžia iš karto sužinoti, kokiu režimu veikia termostatas. Net ir reguliuojant rankiniu būdu

Kaip sumontuoti termostatą ant radiatoriaus

Toliau termostatą reikia sumontuoti ant radiatoriaus. Jei naudojama M30x1,5 srieginė jungtis, tiesiog priveržkite tvirtinimo žiedą. Jei naudojama “Danfoss Click” jungtis, sumontuokite plastikinį adapterį (pateikiamas rinkinyje). Montuoti galima tiek šiuolaikinėse sistemose, tiek senesniuose radiatoriuose. Tai reiškia, kad jei jau turite sumontuotus radiatorius, jums nereikės perdaryti visos šildymo sistemos.

Kai termostatas sumontuotas pagal instrukciją, reikia paspausti termostato gale esantį mygtuką. Pradės mirksėti indikatorius “LA” ir prasidės pritaikymo procedūra. Kai tik procedūra bus sėkmingai baigta, indikatorius užges ir termostatą bus galima naudoti.

Automatinė klimato kontrolė namuose

Valdymui galite naudoti patį termostato korpusą, kad temperatūrą galėtumėte keisti tiesiai ant termostato. Tačiau paprasčiau naudoti HOMMYN programėlę, kurią galima įsigyti tiek “iOS”, tiek “Android” sistemoms. Kad tai būtų galima padaryti, prietaisas naudoja “Zigbee” ryšį su specialiu koncentratoriumi. Koncentratorius yra įtrauktas į “Royal Termo” pradinį rinkinį. Prie jo galima prijungti iki 15 termostatų.

Į pradinį rinkinį įeina koncentratorius ir vienas termostatas. Kitus termostatus galima įsigyti atskirai.

Programėle galima ne tik valdyti kiekvieną atskirą termostatą, bet ir nustatyti scenarijus. Pavyzdžiui, galite nustatyti, kad dienos metu arba darbo dienomis temperatūra būtų žemesnė, o savaitgaliais – aukštesnė.

Visa tai leidžia vieną kartą lanksčiai reguliuoti temperatūros grafiką, atsižvelgiant į tai, kada esame bute ar iš jo išeiname ir kuriame kambaryje turėtų būti šilčiau ar vėsiau. Tokiu būdu galima sumažinti nenaudingas išlaidas. Pasirinkę tokį grafiką galite ne tik iki 40 % sumažinti šildymo išlaidas, bet ir nustatyti komfortišką namų klimatą.

Visus nustatymus galima nustatyti per programėlę.

Termostatą galima naudoti ir automatiškai, ir rankiniu būdu. Pastaruoju atveju jums nereikės interneto prieigos. Tai naudinga, jei pirmenybę teikiate rankiniam valdymui arba jei tinklo ryšys laikinai nutrūko.

Nedidelis koncentratorius gali valdyti klimatą, net jei nėra interneto ryšio. Iš anksto užprogramuotos komandos siunčiamos “Zigbee” protokolu.

Nėra prasmės aprašyti išmaniojo termostato įtraukimo į “Zigbee” tinklą procedūros. Ji yra paprasta ir intuityvi. Programėlėje pateikiamos išsamios kiekvieno žingsnio instrukcijos, todėl net ir nepatyrusiam naudotojui nekils problemų dėl prisijungimo.

Temperatūros reguliavimas žiemą

Dabar, kai viskas prijungta, galite reguliuoti namų temperatūrą iš bet kurios pasaulio vietos. Pavyzdžiui, išvykote atostogauti ir nenorite išleisti daug pinigų šildymui. Tiesiog sumažinkite temperatūrą iki minimalios ir prieš grįždami ją padidinkite iki komfortiškos. Reguliuoti galima 1 laipsnio pagal Celsijų tikslumu.

Šildymo sistemos apsaugos sistema

Jei persistengsite arba temperatūra per daug nukris jums išvykus, sistema įjungs apsaugos režimą ir išsaugos jūsų vamzdžius nuo užšalimo. Automatinį šio režimo įjungimą galima įjungti programėlėje. Šiuo tikslu sistema visada šiek tiek atidarys baterijas, kai kambario temperatūra nukris iki 5 laipsnių Celsijaus. Kai tik temperatūra pakils iki 8 laipsnių Celsijaus, termostatas nutrauks šilumos tiekimą. Iš viso temperatūrą galima palaikyti nuo 5 iki 30 laipsnių Celsijaus.

Akumuliatoriai bus ne tik tinkamos temperatūros, bet ir apsaugoti.

Bet koks vandens reguliatorius, ypač karšto vandens reguliatorius, šildymo sistemoje turi didelę problemą. Mechanizmo vidus gali užsiteršti. Dėl to vožtuvas dirbs sandariau arba gali užrūgštėti. Norint su tuo susidoroti, reikia tiesiog kas porą savaičių visiškai atidaryti ir uždaryti vožtuvą. Nedaugelis žmonių tai padarys rankiniu būdu, tačiau “Royal Termo” išmanieji termostatai tai padaro patys. Jei 10 dienų nėra jokios veiklos, jis pats atidaro ir uždaro vožtuvą, kad jis veiktų.

Kad vaikas negalėtų perjungti veikimo režimo arba iš naujo nustatyti termostato, yra apsaugos nuo vaikų sistema. Ji įjungiama ilgai spaudžiant temperatūros reguliavimo mygtuką. Norint išjungti šią funkciją, mygtuką reikia paspausti 10 sekundžių, po to jį vėl galima naudoti.

Termostato spalvos griežtai atitinka “Royal Termo” radiatorių spalvas.

Ar turėtumėte įsigyti išmanųjį termostatą

Dėl viso to “Royal Termo” išmanieji termostatai yra būtini bet kuriame bute. Kai lauke karšta, problemas sprendžiame oro kondicionieriais, o žiemą gelbsti tik šildymo sistema. Jei norite, kad ji būtų automatizuota, kad jums nebūtų nei karšta, nei šalta, o sąskaitos už šildymą taptų gerokai mažesnės – turėtumėte ją įsigyti! Tai dar vienas žingsnis tikrai išmaniųjų namų link, kurio turėtumėte siekti.