“Išmanusis termostatas: kaip jis veikia, kam jis reikalingas ir kuo naudingas

“Išmanusis termostatas yra vienas iš išmaniųjų namų komponentų, atsakingų už patalpų mikroklimatą. Įrenginys vienu metu nuskaito kelių jutiklių duomenis: temperatūros, drėgmės, apšvietimo ir judėjimo. Tai būtina, kad prietaisas galėtų atlikti savo pagrindinę funkciją – reguliuoti “orą” namuose pagal gyventojų poreikius, išleidžiant kuo mažiau išteklių.

Ne tik šiluma

“Išmanusis” termostatas atsakingas ne tik už temperatūrą kambariuose. Prietaisas valdo šildymo įrangą, šilumos siurblį, vėdinimo sistemą, oro kondicionierių. Jis taip pat atsakingas už oro drėkinimą arba sausinimą, jei jutikliai rodo, kad to reikia.

Butams ir namams

Namų savininkams, turintiems autonominę šildymo sistemą, termostatas yra geras pirkinys. Jis padės mažiausiais niuansais reguliuoti mikroklimato parametrus ir taupyti pinigus. Butuose su centralizuotu šildymu taip pat galima naudoti šį prietaisą, tačiau būtina rinktis specialiai tokiai sistemai pritaikytus modelius.

Termostato privalumai išmaniuosiuose namuose

  • Galėsite nustatyti kiekvienos patalpos klimatą, nesvarbu, ar tai būtų svetainė, miegamasis, vaikų kambarys, ar patalpa su specialiais parametrais (šiltnamis, sandėliukas, sandėliukas).
  • Tinkamas nustatymas, kai ištekliai naudojami tik tada, kai jų iš tikrųjų reikia, gali sumažinti šildymo išlaidas iki trečdalio. (Norint pasinaudoti šiuo privalumu pastatuose su centralizuota sistema, reikėtų papildomo šilumos skaitiklio).
  • “Išmanieji termostatai suderinami su dauguma šildymo sistemų. Tai supaprastina jums tinkamos įrangos pasirinkimo ir įrengimo procesą.
  • Išmanųjį termostatą valdyti itin paprasta. Programėlėje nustatote parametrus, nustatote tvarkaraščius. Galima naudoti fizinius mygtukus. Dabar yra savaime besimokančių termostatų. Jie įsimena savo šeimos narių įpročius ir automatiškai palaiko norimus parametrus. Naudojant tokį pagalbininką nereikės beveik nieko reguliuoti: automatika viską padarys pati.

Ką dar reikėtų apsvarstyti

Pats termostatas yra tik sistemos “galva”. Daug kas priklauso nuo teisingai parinktų ir po namus paskirstytų vykdomųjų prietaisų: radiatorių, oro kondicionierių, oro drėkintuvų, langų atidarymo mechanizmų ir kitų. Kad įranga pasiteisintų ir finansiškai, būtina pasirūpinti šilumos nuostolių mažinimu. Kai atsižvelgiama į visus namo projektavimo aspektus: nuo patogumo ir komforto iki ekonomiškumo ir ekologiškumo, išmanusis namas tampa tikrai efektyvus.