12 būdų, kaip padaryti savo butą šiltesnį

1 Patikrinkite radiatorių veikimą

Šildymo radiatorių veikimą turi reguliariai tikrinti specialistas: gali reikėti atlikti nedidelę techninę priežiūrą arba juos pakeisti. Atkreipkite dėmesį: jei stovo ir radiatoriaus paviršiaus temperatūra skiriasi, tai yra aiškus gedimo požymis.

2 Atspindėti šilumą

Ant sienos už radiatoriaus galite uždėti specialią šilumą atspindinčią medžiagą (arba priklijuoti paprastą foliją) – tada radiatorių efektyvumas pastebimai padidės ir jūsų namuose bus šilčiau.


Как сделать квартиру теплее: советы, фото, идеи


3 Pagalvokite apie grindinį šildymą

Jei esate pasirengę imtis gana didelių pokyčių dėl šilumos savo bute, apsvarstykite galimybę įsirengti grindinį šildymą. Tai ypač svarbu šeimoms su mažais vaikais.


Как сделать квартиру теплее: советы, фото, идеи


4 Paklokite kilimus

Grindis apšiltinti (ir kartu padidinti triukšmo izoliaciją) galite dar vienu būdu – ant grindų paklodami kilimus. Kuo jie bus su didesniais kuokšteliais, tuo daugiau šilumos jie sulaikys.Как сделать квартиру теплее: советы, фото, идеи


5 Pridėkite tekstilės

Tačiau nereikėtų apsiriboti vien kilimais: kuo daugiau tekstilės gaminių bus jūsų bute, tuo daugiau šilumos bus sulaikoma. Padėti gali pledai, dekoratyvinės pagalvėlės, užuolaidos ir kt. Premija: tekstilės pripildytas interjeras net vizualiai atrodo daug jaukesnis ir šiltesnis.


Как сделать квартиру теплее: советы, фото, идеи


6 Patikrinkite langus ir duris

Įsitikinkite, kad langų ir durų angos nepraleidžia šalto oro. Jei randama plyšių ir tarpų, užtaisykite juos (pvz., putplasčiu).


Как сделать квартиру теплее: советы, фото, идеи


7 Pakeiskite langus su dvigubais stiklais

Daug šilumos bute prarandama dėl pasenusių arba netinkamai sumontuotų langų. Jei jūsų buto langai yra viengubo stiklo, galbūt laikas juos pakeisti į dvigubo ar net trigubo stiklo langus? Be to, yra stiklo paketų su specialia danga, užtikrinančia geresnę šilumos izoliaciją.


Как сделать квартиру теплее: советы, фото, идеи


8 Pridėkite šiltų spalvų

Šiltos spalvos – oranžinė, geltona ir raudona – bei jų atspalviai vizualiai daro interjerą šiltesnį. Įtraukite šias spalvas į savo aplinką ir pajuskite skirtumą.Как сделать квартиру теплее: советы, фото, идеи


9 Uždekite žvakių

Žinoma, šildančių žvakių skleidžiamos šilumos vargu ar pakanka patalpai sušildyti. Tačiau pats liepsnos vaizdas tvirtai asocijuojasi su šiluma ir jaukumu – taigi net ir mažytė uždegta žvakė privers jus jaustis ne tokiais šaltais.


Как сделать квартиру теплее: советы, фото, идеи


10 Įsigykite šildytuvą

Jei jus tenkina temperatūra jūsų bute – ir šalta būna tik trumpą laiką prieš įjungiant šildymą ir jį išjungus – įsigykite elektrinį šildytuvą ir pamirškite šaltį (šiuolaikiniai gamintojai siūlo daug modelių su mažesnėmis elektros energijos sąnaudomis, tad atkreipkite į tai dėmesį).


Как сделать квартиру теплее: советы, фото, идеи


11 Įstiklinkite balkoną

Apšildykite ir įstiklinkite savo balkoną ar lodžiją, tai gerokai padidins bendrą temperatūrą bute.


Как сделать квартиру теплее: советы, фото, идеи


12 Apšildykite savo butą

Jei padarėte viską, ką galėjote, o jūsų bute vis dar šalta, apsvarstykite galimybę apšiltinti sienas, grindis ir lubas. Tai pareikalaus rimtų investicijų ir didelės apimties renovacijos, tačiau patikimai išspręs problemą ir leis ateityje sutaupyti daug pinigų buto šildymui (ir vėsinimui!).Как сделать квартиру теплее: советы, фото, идеи