KAIP SUTAUPYTI BUTO ŠILDYMĄ: ALTERNATYVA Į CENTRINĮ ŠILDYMĄ

Čia sužinosite, kaip sutaupyti buto šildymą: alternatyva centriniam šildymui daugiabutyje, papildomi ekonomiški šildytuvai, kaip šildyti kambarį kvarciniu įtaisu.

Tai, ką patiria daugiabučių gyventojai, gaudami kvitus šildymo sezono pradžioje, labiau atrodo kaip šokas, nei staigmena.

Pastovaus didėjančių komunalinių tarifų augimo tendencija vis daugiau žmonių priverčia kelti klausimą, kaip sutaupyti buto šildymą.

Deja, daugiaaukščių pastatų gyventojų pasirinkimas yra ribotas, tačiau jis vis tiek yra.

Kiek šilumos skaitiklis padeda sutaupyti?

Tuo atveju, jei daugiaaukščio namo šildymo sistema leidžia įrengti šilumos skaitiklius, tai galima padaryti, tačiau atsižvelgiant į kai kuriuos niuansus:

  • Jei bute yra neapšiltintos vietos ir šilumos nuostoliai yra pakankamai dideli, tada skaitiklis yra tik atliekos. Pirmiausia turėtumėte išspręsti langų, balkonų, durų ir sienų izoliacijos problemą, tada pereikite prie taupymo klausimo.
  • Buto skaitikliai ne visada yra pagrįsti, nes be būsto sunaudojamos šilumos reikia mokėti ir už jo pristatymą palei šilumos magistralę ir negyvenamųjų patalpų, pavyzdžiui, laiptinių, šildymą. Pigiau, kai sumontuotas bendras namo apskaitos prietaisas ir mokama pagal viso pastato suvartojimą, padalytą iš butų skaičiaus. Tai ypač naudinga, jei namas šiltas. Ši parinktis yra brangesnė, tačiau ji visiškai pateisina save, todėl nuomininkams yra prasminga sujungti ir įrengti bendrą namo skaitiklį.
  • Tuo atveju, jei bute yra sumontuotas skaitiklis ir užregistruotas valdymo organizacijoje, galite sutaupyti pinigų, sumažindami savo namų temperatūrą. Norėdami tai padaryti, pakanka sumažinti aušinimo skysčio srautą į butą, o sumažinę temperatūrą bent 1 laipsniu galite sutaupyti iki 6% šilumos.

Ekonomiškas buto šildymas individualiu apskaitos prietaisu galimas tik tuo atveju, jei bute nėra šilumos nuostolių.

Kaip sutaupyti buto šildymą?

Šalčio šaltinių pašalinimas

Labai lengva sužinoti, kur šiluma palieka butą:

Pirmiausia reikėtų patikrinti langus. Jei jie yra mediniai, tai laikui bėgant mediena išdžiūsta ir pradeda byrėti, formuodama įtrūkimus, kurių kartais net nematyti akimi. Tas pats defektas gali būti stiklo ir rėmo sandūroje. Jei langų pakeisti neįmanoma, reikia pritaikyti senamadišką metodą ir juos perklijuoti popieriumi. Šiais laikais yra specialios lipnios medžiagos, kraštutiniais atvejais tinka šlifavimo juosta. Keičiant langus į metalinius plastikinius dvigubo stiklo langus, turėtumėte pasirinkti dviejų kamerų modelius su akiniais, padengtais specialia medžiaga. Kaip rodo statistika, tokie langai leidžia sutaupyti iki 30%.

Neapstiklintas balkonas yra silpniausia buto „grandis“. Jei įmanoma, jis turėtų būti izoliuotas ir įstiklintas, tada jis taps tam tikru buferiu tarp gatvės ir buto.

Paprasčiausias atsakymas į klausimą, kaip sutaupyti šildymą daugiabučiame name, bus fasado izoliacija. Daugelis šiuolaikinių namų išsiskiria tokiais „lopais“ ant sienų. Būtent nuomininkai savo lėšomis apšiltina fasadą putų polistirolu. Ši tik 5 cm storio medžiaga šilumą sulaiko geriau nei plytų mūro. Ta pati statistika rodo, kad tokia izoliacija iš karto sumažina energijos sąnaudas 30%. Kartu su įstiklintu balkonu ir langais tai žymiai sumažins šildymo išlaidas.